Po ośmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana, Jese Rodriguez powoli wraca do pełnej sprawności. Hiszpański zawodnik może grać zarówno na pozycji pomocnika, jak i napastnika, dlatego te jego powrót do składu Królewskich będzie prawdziwym problemem luksusu dla trenera Carlo Ancelottiego.

Szkoleniowiec Realu zapowiedział już, że nie planuje przeprowadzić żadnych zimowych transferów, a powrót do gry wszechstronnego Hiszpana po blisko rocznej przerwie będzie pełnił charakter zimowego transferu.

Popularny Kanarek jest niezwykle uniwersalnym zawodnikiem i może zagrać niemalże na każdej pozycji ofensywnej. Dzięki niesamowitej prędkości, z powodzeniem może zająć miejsce Cristiano Ronaldo, a dzięki niesamowitej zwrotności i umiejętności szybkiego przełożenia piłki na prawą nogę, może poradzić sobie także na lewej stronie pomocy, gdzie gra zazwyczaj Gareth Bale.

Z kolei wysoka skuteczność Jese z poprzedniego sezonu, sprawia, że może być też alternatywą dla napastników – Benzemy i Chicharito.