Real Madryt przegrał pierwszy mecz półfinałowy z Juventusem Turyn 1:2. Oczywiście porażka jest porażką, jednak trzeba przyznać, że jest to w miarę pozytywny wynik, bowiem strzelona bramka na wyjeździe przy jednobramkowej porażce daje szansę i komfort w kontekście awansu do finału.

Gospodarze dzisiejszego meczu dość szybko zdobyli bramkę. Już w 9. minucie Starą Damę na prowadzenie wyprowadził były zawodnik Realu Madryt – Alvaro Morata, który dobił piłkę, sparowaną przez Casillasa po strzale Carlosa Teveza. Ta bramka pobudziła podopiecznych Carlo Ancelottiego do działania i w 27. minucie mogli się cieszyć z gola wyrównującego. Cristiano Ronaldo wykorzystał dośrodkowanie Jamesa i pokonał Buffona.

W 58. minucie Włosi przeprowadzili kontrę na tyle dobrą, by Dani Carvajal musiał powstrzymywać Carlosa Teveza faulem w polu karnym i sędzia Atkinson wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał poszkodowany i na tablicy świetlnej widniał już wynik 2:1 dla Juve. Blancos do końca meczu atakowali intensywnie, jednak było to niewystarczające na bardzo dobrze grającą defensywę gospodarzy.

Juventus Turyn – Real Madryt 2:1 (1:1)