Real Madryt zakończył zwycięską serię i w meczu 17. kolejki Primera Division przegrał na wyjeździe z Valencią 1:2. Królewscy rozpoczęli tym samym Nowy Rok od ligowej porażki.

Spotkanie na Mestalla rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych Carlo Ancelottiego. W 14. minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę ręką dotknął Negredo, a arbiter podyktował rzut karny dla Królewskich. Do jedenastki tradycyjnie podszedł Cristiano Ronaldo, który dał prowadzenie Królewskim.

Real mógł podwyższyć prowadzenie jeszcze przed przerwą. Zawodnicy z Madrytu wyraźnie dominowali, jednak mieli problemy ze stworzeniem klarownych sytuacji.

Po zmianie stron, gospodarze zaczęli grać odważniej i przyniosło to efekt bramkowy. W 52. minucie Barragan oddał strzał z 20 metrów, a piłka odbiła się jeszcze od nogi Pepe i wpadła do bramki obok bezradnego Casillasa. Valencia poszła za ciosem i po bramce Otameniego w 65. minucie podwyższyła prowadzenie i odniosła końcowy sukces.

Valencia – Real Madryt 2:1 (0:1)
0:1 Ronaldo 14′ (k.)
1:1 Barragan 52′
2:1 Otamendi 65′