Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti tuż po zakończeniu meczu z Almerią wziął udział w konferencji prasowej, podczas której odpowiadał na pytania dziennikarzy. Poniżej zapis wypowiedzi włoskiego szkoleniowca.

Ancelotti o trudnej przeprawie z Almerią: – To był bardzo skomplikowany mecz. Almeria walczyła ze wszystkich sił, nie zatrzymując się. Ostatecznie jednak pokazaliśmy naszą jakość i myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Ancelotti o podejściu do gry: – Od dawna nie męczyliśmy się tak przez pełne 90 minut. Brakowało nam kontroli nad grą. Brakowało nam kilku podań, ale w końcu zdobyliśmy trzy bardzo ważne punkty.

Ancelotti o Klubowych Mistrzostwach Świata: Zawsze chcemy wygrywać. Jest na to bardzo dobry czas, jesteśmy w świetnej formie i mam nadzieję, że zagramy dobrze i sięgniemy po kolejny tytuł dla Madrytu.

Ancelotti o wynikach w 2014 roku:Zdobyliśmy dziesiąty Puchar Mistrzów i dwa inne tytuły. Zespół grał bardzo dobrą piłkę i myślę, że zrobiliśmy wszystko bardzo dobrze. Chcemy zakończyć rok wygrywając Klubowe Mistrzostwa Świata. To byłoby świetne zakończenie roku.

Ancelotti o transferach w styczniu: Zobaczymy, jak będzie wyglądać sytuacja z Modriciem i Jamesem. Jeśli wszystko będzie dobrze po kontuzji, możliwe, że nie będziemy potrzebować wzmocnień. Kilka dni wystarczy nam na podjęcie decyzji. Być może nie będziemy potrzebować transferów.