Z racji gry w Barcelonie i Realu Madryt, Gerard Pique i Cristiano Ronaldo zmuszeni są do rywalizacji ze sobą, jednak poza boiskiem darzą się ogromnym szacunkiem. Obaj zawodnicy występowali w przeszłości ze sobą w barwach Manchesteru United, a Pique zdradził, że Ronaldo bardzo pomógł mu na początku jego kariery w Anglii.

Bardzo lubię Cristiano. Wiele osób wyciąga wnioski na jego temat bez dokładnego poznania jego osoby. Znam Cristiano od czasu, kiedy graliśmy razem w United i świetnie się z nim dogaduję. Bardzo mi pomógł podczas mojego pobytu w Manchesterze – zdradził Pique.

– Cristiano jest jak doskonała maszyna – pracowity i chętny do pracy nad sobą. Wymaga od siebie bardzo dużo i pokazał to już podczas gry w Manchesterze United. Najbardziej zaskakujące jest to, że Messi wygrał cztery Złote Piłki, a Cristiano znalazł siłę i determinację aby wyprzedzić go, dlatego bardzo go podziwiam. Nie dziwię się, że płakał po odebraniu nagrody. Powiem więcej, to wydawało się w porządku. Ciężko pracował na ten moment – stwierdził defensor Barcelony.

Pique nie potrafił nie odnieść się w wywiadzie do postawy swojego klubowego kolegi, Leo Messiego.

– Messi także zasługuje na trofea, to naturalne. Może nie pracuje nad sobą tak obsesyjnie jak Cristiano, ale kiedy ma piłkę przy nodze jest nie do zatrzymania. Wydaje się, że można zabrać mu piłkę, ale on jest po prostu geniuszem. On jest najlepszym piłkarzem na świecie, naturalnym talentem. Mimo, że nie pracuje nad sobą aż tak ciężko jak Ronaldo, jego talent sprawia, że funkcjonuje tak fantastycznie.