Bez Cristiano też można! Real Madryt pokonał w meczu 21. kolejki Primera Division, Real Sociedad 4:1. Królewscy tym samym udanie zrewanżowali się Baskom za porażkę w pierwszej części sezonu, kiedy to przegrali 2:4.

Spotkanie z Sociedad mimo, że zakończyło się efektownym zwycięstwem podopiecznych Carlo Ancelottiego, rozpoczęło się dla piłkarzy z Madrytu fatalnie. Już w pierwszej minucie gry na listę strzelców wpisał się Elustondo, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Pardo.

Odpowiedź Królewskich była jednak natychmiastowa i już dwie minuty później do wyrównania doprowadził James Rodriguez. Jeszcze w pierwszej części meczu gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie, kiedy strzał Benzemy dobił Sergio Ramos.

Po zmianie stron, Real kontrolował przebieg spotkania i systematycznie podwyższał prowadzenie. Dwa gole zdobyte przez Francuza Karima Benzmę dały piłkarzom ostateczne zwycięstwo 4:1.

Real Madryt – Real Sociedad 4:1 (2:1)
0:1 Elustondo 1’
1:1 Rodriguez 3’