Daniel Carvajal występuje w barwach Realu Madryt od dwóch sezonów. Od samego początku pobytu w Madrycie, Hiszpan stał się niezwykle ważnym zawodnikiem w zespole Carlo Ancelottiego, który doskonale potrafi pogodzić grę w defensywie z przesuwaniem się do linii ataku. Dobra gra Carvajala nie mogła zostać niezauważona na rynku transferowym.

Wartość reprezentanta Hiszpanii po powrocie z Niemiec wzrosła niemal dwukrotnie. Po powrocie z wypożyczenia w Bayerze Leverkusen, szacunkowa cena za Carvajala wzrosła według portalu Transfermarkt z 5 do 10 milionów euro. Po pierwszych miesiącach w Madrycie, wartość 22-latka wzrosła do 18 milionów, by ostatecznie wynieść 22 miliony euro.

Carvajal jest wychowankiem Realu Madryt i jednym z zawodników kształconych z myślą o pierwszym zespole Królewskich. Minęło jednak wiele lat, za nim Hiszpan dojrzał do regularnej gry w pierwszym zespole.

Bez wątpienia niezwykle ważnym krokiem był okres wypożyczenia w Leverkusen, po którym Carvajal stał się piłkarzem w pełni ukształtowanym, gotowym do rywalizacji z Alvaro Arbeloą, którą ostatecznie rozstrzygnął na swoją korzyść.

Poniżej wykres przedstawiający wzrost wartości hiszpańskiego defensora.

Daniel Carvajal Cena