Szkoleniowiec Valencii, Nuno Espírito Santo był zadowolony z postawy swojego zespołu podczas niedzielnego spotkania z Realem Madryt. Nietoperze przegrywały z Realem od 14 minuty spotkania, kiedy to jedenastkę pewnie wykorzystał Cristiano Ronaldo, jednak udało im się doprowadzić do remisu i ostatecznie pokonać faworyzowanego przeciwnika.

– Udało nam się podnieść mimo niekorzystnego wyniku w meczu z bardzo renomowanym zespołem. Nie poddaliśmy się nie przestaliśmy grać, mimo iż nasza sytuacja nie była zbyt komfortowa. W drugiej części meczu daliśmy powody, że zasłużyliśmy na zwycięstwo w tym spotkaniu – powiedział portugalski szkoleniowiec na pomeczowej konferencji prasowej.

Valencia straciła pierwszego gola w bardzo pechowych okolicznościach, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla Realu za zagranie ręką Alvaro Negredo.

– Powiedziałem moim zawodnikom w przerwie, aby zapomnieli o decyzji sędziego i robili wszystko co w ich mocy, aby odmienić losy tego spotkania. Graliśmy przeciwko najlepszemu zespołowi na świecie jeżeli chodzi o ofensywę i zrobiliśmy to bardzo dobrze. Chcę pogratulować wszystkim moim zawodnikom.