Nacho
fot. www.realmadrid.com

Defensor Realu Madryt, Nacho podobnie jak trener Zinedine Zidane, pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Szachtarem Donieck. Poniżej zapis z konferencji prasowej z udziałem hiszpańskiego obrońcy.

Nacho o meczu z Szachtarem Donieck w Kijowie: – To szczególne uczucie wrócić na boisko, na którym zdobyłeś coś tak pięknego jak Liga Mistrzów. Mam cudowne wspomnienia. Grałem tutaj również w reprezentacji narodowej i to jest wyjątkowe miejsce. Mamy nadzieję, że ten stadion zmotywuje nas do wygrania meczu. Przeciwko Szachtarowi musimy być bardziej czujni w defensywie, kiedy atakujemy, ponieważ wiemy, że są bardzo dynamiczni, szybcy i potrafią strzelać bramki po kontrach.

Nacho o Edenie Hazardzie: – Hazard to dla nas bardzo ważny gracz. Kiedy wychodzi na boisko, gra na najwyższym poziomie. Rywale bardzo cierpią, kiedy jest na murawie. To prawda, że ​​nie ma szczęścia z urazami. Miejmy nadzieję, że wyzdrowieje tak szybko, jak to możliwe, ponieważ potrzebujemy go w 100% gotowego do gry.

Nacho o swojej sytuacji w zespole: Zawsze czułem się bardzo ważnym graczem w Realu Madryt. Nie gram w każdym meczu jak Sergio Ramos, ale ze wszystkimi trenerami i oczywiście także z Zinedinem Zidanem uważałem się za bardzo ważny element zespołu. Nie chodzi mi tylko o grę w środku obrony, ale też na innych pozycjach. Teraz gram na swojej nominalnej pozycji z powodu kontuzji Sergio Ramosa i wierzę, że właśnie tutaj mogę bardziej pomóc drużynie. Jako kolega z drużyny, a zwłaszcza jako przyjaciel i gracz Realu Madryt, mam nadzieję, że Sergio podpisze nową umowę, ponieważ jest bardzo ważnym elementem drużyny. Nie wiem, co się stanie, to nie moja decyzja. Mam jeszcze kontrakt i będę walczył o swoją pozycję.

Nacho o porażce z Deportivo Alaves: – Nie sądzę, że to brak motywacji był przyczyną porażki, ponieważ wszyscy staramy się wyjść i wygrać każdy mecz. Rzadko zdarza się grać w taki sposób, jak w meczu w Mediolanie, a następnie powtórzyć to w kolejnym spotkaniu. Niemniej drużyna próbuje wyjść i wygrać każdy mecz. Staramy się znaleźć regularność, która daje nam więcej pewności siebie i dzięki której nie ma wzlotów i upadków.

Nacho o grze formacji defensywnej: – Staramy się być dobrzy w defensywie,bo to klucz do wygrywania spotkania. Rywale jednak dobrze nas rozczytują, co mocno komplikuje sprawę. Drużyna na pewno ma predyspozycje, aby poprawić grę w defensywie.

Nacho o radości z gry  w Realu Madryt: – Zawsze to powtarzałem, odkąd byłem dzieckiem. Marzyłem o rozegraniu chociażby jednego meczu w Realu Madryt, a rozegrałem ich ponad 200. To, że wszyscy trenerzy na mnie liczyli, świadczy o mnie bardzo dobrze. To znaczy, że dobrze wykonałem swoją pracę. Oczywiście chciałbym rozegrać 50 meczów w sezonie zamiast 20 czy 30, ale mimo to jestem szczęśliwy. Jestem tam, gdzie chcę być. Oferty przychodzą każdego lata, ale jestem szczęśliwym graczem. Walczę o klub, w którym chcę być. Nie zamieniłbym go na żaden inny.

Źródło: www.realmadrid.com