Szkoleniowiec Chelsea Londyn, Jose Mourinho przyznał, że jego krok wstecz w walce o zakontraktowanie utalentowanego Norwega, Martina Ødegaarda, ponieważ nie miał zamiaru iść na wojnę z takimi zespołami jak Real Madryt.

– Słyszałem wiele na temat Ødegaarda i z tego co wiem może iść do 25 klubów. Chciałbym wiedzieć gdzie trafi ostatecznie, ale nie pójdę na wojnę z tymi klubami, aby go pozyskać – powiedział trener Chelsea zapytany o postępy sprawie zakontraktowania niespełna 16-letniego piłkarza.

Martin Ødegaard uważany jest za prawdziwy diament norweskiego futbolu i w wieku zaledwie 15 lat zadebiutował w dorosłej kadrze Norwegii. Zainteresowanie jego osobą wykazały już takie kluby jak Real Madryt, Ajax Amsterdam, Liverpool, Manchester City, Bayern Monachium, Manchester United i Borussia Dortmund.

W rzeczywistości, Ødegaard odwiedził kilka klubów, w tym Real Madryt, Liverpool czy Borussia Dortmund, z którym spędził kilka dni szkoleniowych i miał okazję poznać je od podszewki. Jednakże kilka klubów, takich jak chociażby Chelsea, postanowiło wycofać się z ogromnej rywalizacji o młodego piłkarza.