Pomocnik Realu Madryt, Gareth Bale w jednym z wywiadów pokusił się o porównanie Premier League i Primera Division. Zdaniem Walijczyka liga hiszpańska jest silniejsza od angielskiej, którą miał okazję poznać podczas gry w Tottenhamie Hotspur.

Zdaniem byłego szkoleniowca Królewskich, Jose Mourinho, który pracuje aktualnie w Chelsea Londyn, opinia Bale’a nie jest obiektywna i uzależniona jest faktem, że występuje on aktualnie w Hiszpanii.

– Bale mówi, że La Liga jest lepsza od Premier League, ponieważ aktualnie gra w Hiszpanii i trzeba się z tym pogodzić. Ale byłem tam, ja wygrał Ligę i przegrał. Być wyraźnie różnice pomiędzy tymi dwoma mistrzostw.W Premier League nie ma gier, w których z góry wiesz, że wygrasz. W Hiszpanii są dwa wielkie zespoły, z zupełnie innego świata, które są na absolutnym szczycie, a dopiero potem są inni – stwierdził Mourinho.

– Atletico jest dopiero numerem trzy i w ostatnim roku wygrało ligę, ale to nie jest normalne. Zazwyczaj w Hiszpanii zostaje się mistrzem z 100 punktami na koncie i ponad 120 strzelonymi golami. To jest coś, co jest niemożliwe w Premier League. Gdyby takie coś stało się w Anglii, nie powiedziałbym, że jest to najlepsza liga na świecie – dodał szkoleniowiec Chelsea.