Były zawodnik Realu Madryt, a aktualnie napastnik Juventusu Turyn, Alvaro Morata jest pod ogromnym wrażeniem aktualnej dyspozycji klubu z Estadio Santiago Bernabeu.

– Są różne kraje, ale Real Madryt jest najsilniejszy w Hiszpanii, a Juventus Turyn najsilniejszy we Włoszech. Kto jest najsilniejszy w Europie? Tego dowiemy się na koniec sezonu. Real jest w tym sezonie niesamowity, ale z drugiej strony Juventus także chce wygrywać każde spotkanie – powiedział utalentowany Hiszpan.

Morata odniósł się także do sytuacji związanej z jego letnim transferem do Turynu. Juventus zapłacił za napastnika 20 milionów euro, lecz Królewscy zachowali sobie możliwość jego odkupu za 30 milionów w 2015 oraz 36 milionów w 2016 roku.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że muszę ciężko pracować i wciąż się zmieniać. Mam dużą pewność siebie, a to niezbędne. Jeśli byłbym tutaj nieszczęśliwy, można by powiedzieć, że zrobiłem źle przechodząc tutaj, ale może być tylko lepiej. Nie wierzę, żeby zapłacono za mnie 20 milionów, jeżeli miałbym grać mało, więc jestem szczęśliwy.