Luka Modric został wybrany w miniony weekend najlepszym zawodnikiem Chorwacji w 2014 roku. Tuż po odebraniu nagrody, pomocnik Realu Madryt odpowiadał na pytania dziennikarza.

Modric o nagrodzie dla Piłkarza Roku w Chorwacji: To był najlepszy rok w mojej karierze. Wygrałem te nagrodę cztery razy, ale nigdy to nie był tak spektakularny rok jak teraz (2007, 2008, 2011 i 2014), ale najbardziej wyjątkowy był pierwszy, bo zdobyłem mistrzostwo z Dinamem Zagrzeb.

Modric w odpowiedzi na pytanie, jaki był jego najlepszy mecz i najładniejszy gol w 2014 roku: – Moja ulubiona gra w 2014 roku, to starcie z Bayernem wygrane 4:0. Nie strzeliłem za dużo goli, ale bardzo podobało mi się moje trafienie w starciu z Villarrealem. Tego dnia nie graliśmy najlepiej, ale po moim trafieniu było lepiej.

Modric o swojej przyjaźni z Cristiano Ronaldo: – Mamy bardzo dobre relacje i jesteśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi. Mimo to rzadko rozmawiamy poza boiskiem i treningami, ale mamy bardzo mało czasu, aby to zrobić.

Modric o Carlo Ancelottim: To fantastyczna i bardzo emocjonalna osoba.

Modric w odpowiedzi na pytanie, kto byłego jego zdaniem najlepszym piłkarzem w 2014 roku: – Chętnie dałbym nagrodę Ivanowi Rakiticiowi za poprowadzenie Sevilli do triumfu w Lidze Europejskiej i podpisanie kontraktu z Barceloną.

Modric o progresie jego kolegi, Mateo Kovacicia: W Madrycie często pytaj mnie o niego. To wielki talent i będzie grał w wielkim klubie. Inter to świetny zespół, nie ma co do tego wątpliwości, ale Kovacic trafi do jeszcze większego klubu.

Modric poproszony o wymienienie najlepszych jedenastu piłkarzy, z którymi przyszło mu grać:  – Najlepszy zespół stworzony z graczy, z którymi dzieliłem szatnie to: Casillas, Corluka, Ramos, Robert Kovac, Marcelo, Xabi Alonso, Kroos, Di Maria, Cristiano Ronaldo, Benzema i Bale.