Marcelo rozgrywa bardzo dobry sezon w barwach Realu Madryt, a jego gol zdobyty w starciu z Schalke 04 Gelsenkirchen nie tylko przypieczętował zwycięstwo Los Blancos, ale i był ozdobą spotkania na Veltins-Arena. Po zakończeniu meczu Brazylijczyk nie ukrywał radości z powodu swojego gola.

– W Lidze Mistrzów trzeba dać z siebie wszystko w każdym meczu. Musimy mieć pokorę w dążeniu do swoich celów. Schalke to świetny zespół i byli bardzo trudnym przeciwnikiem. Mamy przewagę dwóch bramek, ale sprawa awansu nie jest jeszcze zamknięta.

– Musimy kontynuować to, co udało nam się w ubiegłym roku i jesteśmy na dobrej drodze. Dzisiaj ciężko na to pracowaliśmy. Mecz był ładny i jestem zadowolony z naszej postawy.

– Chciałbym zadedykować zdobytego gola mojej siostrzenicy, która właśnie się urodziła. Chciałem świętować razem z trenerem, Keylorem (Navasem), Chicharito, Benzemą, ze wszystkimi. Tutaj wszyscy jesteśmy rodziną.

Marcelo poruszył także temat Cristiano Ronaldo i plotek mówiących, że nadrzędnym celem Portugalczyka jest zdobywanie goli.

– Nie sądzę, aby Cristiano miał obsesję na punkcie goli. Jego celem jest praca na zwycięstwo zespołu.