Obrońca Realu Madryt, Marcelo był bardzo zadowolony z wygranej nad Levante. Zdaniem Brazylijczyka mecz ten był kluczowy, aby odzyskać pewność siebie po serii słabych wyników.

– Zespoły, które przyjeżdżają na Bernabeu robią wszystko, aby wygrać .Nie jesteśmy w naszej optymalnej formie, ale poprawiliśmy niektóre elementy i mamy więcej pewności siebie i zaufania do swoich umiejętności. Teraz mamy długi tydzień, aby odpowiednio przygotować się do kluczowego meczu z Barceloną.

– Real Madryt zawsze daje z siebie maksimum. Po El Clasico będą też inne mecze. Jeśli wygramy, Barcelona straci. Jeśli przegramy, będzie nam ciężko. Spróbujemy wygrać na Camp Nou. 

Marcelo wypowiedział się także na temat powrotu do gry Sergio Ramosa i Modricia, a także reakcji fanów

– Ramos jest bardzo ważnym graczem w zespole, ale Varane, Pepe i Nacho są także świetnymi zawodnikami. Mamy duży zespół i wiemy, że każdy dałbym z siebie maksimum. Modric także jest wielkim graczem. 

– Opinia publiczna ma zawsze rację. Staraliśmy się grać, aby dać radość fanom. Kibice nie zawsze zobaczą, to co chcą, ale robimy wszystko, aby byli zadowoleni.