Tuż po meczu z Malagą, Marcelo udzielił wywiadu dla oficjalnej strony klubowej, w którym na gorąco podsumował spotkanie na La Rosaleda, które zakończyło się wygraną Realu 2:1.

– Ustanowiliśmy rekord, który pokazuje że jesteśmy silni i wykonujemy naprawdę dobrą pracę. Naszym celem jest wygrywanie w każdym spotkaniu i podchodzimy do tego z ogromną pokorą, zaangażowaniem i wolą walki – powiedział defensor Realu.

– To był ciężki mecz, ponieważ zawsze trudno tu wygrać. Są dni, kiedy piłka sama wpada do siatki i są też trudniejsze dni. Dzisiaj walczyliśmy ze wszystkich sił i udało się wygrać. Były momenty gry, w których mogliśmy skomplikować sobie sytuację, ponieważ Malaga miała okazję strzeleckie, dlatego też musimy skupić się od pierwszej do ostatniej minuty.

Brazylijczyk zdradził też, że nie odczuwa zmęczenia częstotliwością spotkań i po raz kolejny wypowiedział się na temat Złotej Piłki.

– Nie jestem przemęczony częstotliwością spotkań. Czuję się dobrze i myślę, że reszta zespołu również. Oczywiste jest, że gdy grasz w wiele gier zmęczenie kumuluje się, ale przygotowani wszystkich naszych graczy jest fantastyczne.

– Nie rozmawiamy w drużynie na temat Złotej Piłki. Robimy to tylko wtedy, gdy pytają nas. Cristiano musi wygrać Złotą Piłkę i są też pewni ludzie, którzy nie powinni wypowiadać się na ten temat.