Obrońca Realu Madryt, Marcelo udzielił wywiadu dla oficjalnej strony internetowej FIFA, w której pochwalił aktualnego szkoleniowca Królewskich, Carlo Ancelottiego. Włoch w ciągu półtora roku pracy w Madrycie, zdobył z zespołem z Estadio Santiago Bernabeu cztery trofea i zdaniem Marcelo potrafi w niesamowity sposób wpłynąć na poziom motywacji zawodników.

– W 2014 roku zdobyliśmy Copa del Rey, Ligę Mistrzów, Superpuchar UEFA i Klubowe Mistrzostwa Świata. Ancelotti wykonał świetną robotę podczas półtora roku, od kiedy jest z nami. To bardzo dobry trener i na dodatek zwycięzcą! Pokazał o na całym etapie swojej kariery, nie tylko podczas pracy w Realu Madryt.

– Myślę, że zmieniliśmy się na lepsze od czasu jego przybycia. Trener bardzo nas motywuje, ale również daje nam spokój i mówi nam wiele rzeczy prosto w oczy. Ponadto daje nam dużą swobodę na boisku. Powierzył mi dużą odpowiedzialność, a to coś bardzo ważnego dla piłkarza. Fakt, że był piłkarzem sprawia, że bardzo dobrze rozumie zawodników.