Brazylijczyk Marcelo udzielił wywiadu dla Real Madrid TV, w którym wyjawił tajniki sukcesu ekipy Królewskich. Brazylijczyk nie szczędził także pochwał pod adresem trenera Carlo Ancelottiego.

Marcelo o 20 bramkach zdobytych przez niego dla Realu Madryt:

– Nie pamiętam wszystkich goli, ale wszystko, co zrobiłem w koszulce Realu Madryt jest dla mnie bardzo ważne. Nie wiem, czy były ładne, ale na pewno były ważne. Bardzo dojrzałem w ostatnich latach. Jestem bardziej zrównoważony i pokazuję to na boisku.

Marcelo o Cristiano Ronaldo:

Bardzo fajnie gra się z nim. Nie tylko strzela gole, asystuje kolegom, ale i ciężko pracuje w defensywie. To fantastyczny piłkarz i cieszę się, że mogę z nim grać. On jest najlepszym piłkarzem na świecie.

Marcelo o ostatnich dniach przed finałem Ligi Mistrzów:

– Byliśmy trochę zdenerwowani, ale w szatni byliśmy już pewni, że możemy wygrać. Było ciężko, ale na szczęście udało nam się wygrać dziesiąty w historii Puchar Mistrzów po wielu latach. Dla mnie bramka zdobyta w finale była niezwykle istotna, ponieważ nie był to łatwy sezon dla mnie. Myślę, że to był mój najważniejszy gol zdobyty dla Realu Madryt. 

Marcelo o Ancelottim:

– On jest trenerem, który daje nam ogromną pewność siebie podczas spotkań i nie ma wyolbrzymionych wizji przed meczem. Robimy wszystko dla niego. Jest bardzo spokojnym człowiekiem, który mówi to co myśli i jest bardzo szczery. Jest wielkim trenerem i wspaniałym człowiekiem.

Marcelo o ponownej wygranej w Lidze Mistrzów:

Trudno będzie wygrać, ponieważ każdy chce zdobyć ten wspaniały tytuł. Jesteśmy jednak w świetnej formie i będziemy o nią walczyć. Mamy nadzieję, że w najważniejszych momentach szczęście będzie nam sprzyjać.