Villarreal rozgrywa bardzo dobry sezon, jednak zwycięstwo Żółtej Łodzi Podwodnej na Bernabeu byłoby wielkim zaskoczeniem. Szkoleniowiec klubu z El Madrigal, Marcelino Garcia Toral wierzy jednak, że jego podopieczni mogą doprowadzić do sensacji i pokonać Real Madryt.

– Graliśmy trzy mecze w tygodniu i do tej pory udało nam się podejść do każdego z nich z indywidualnym nastawieniem, traktując każdy z nich jak finał. Wiemy, że możemy mieć ogromne trudności w meczu z jednym z trzech najlepszych klubów na świecie. Cieszymy się jednak z tego starcia i chcemy sprawić Realowi Madryt jak najwięcej trudności – stwierdził hiszpański szkoleniowiec.

Marcelino zdaje sobie sprawę, że jednym sposobem na pokonanie Realu jest zdyscyplinowanie taktyczne i odważna gra.

– Na Bernabeu nie jest łatwo wygrać. Kluczowe znaczenie odgrywać może fakt, że Real może nie mieć najlepszego dnia. Wówczas mamy odnieść sukces, jeżeli wykażemy się odpowiednim zdyscyplinowaniem w obronie, jak i ataku. Jeśli grasz na Bernabeu i nie przestrzegasz tych zasad, trudno jest wygrać. Postaramy się zagrać świetną grę. Musimy być odważni, aby zranić przeciwnika – dodał trener Villarrealu.