Real Madryt poinformował za pośrednictwem strony internetowej, że podpisał kontrakt sponsorski z firmą Luyuan, która produkuje pojazdy elektryczne. Jest to pierwsza umowa sponsorska między Królewskimi a chińskim potentatem. W prezentacji, która odbyła się w Tianjin wziął udział dyrektor klubu – Emilio Butragueño.

– Podzielamy te same wartości: chęć doskonalenia, dążenie do doskonałości oraz powołanie do liderowania. Poprzez markę i produkty, Luyuan ma na celu ułatwienie życia społeczeństwu przy użyciu jakości, innowacji i szacunku do środowiska. Jest to początek długiej i owocnej współpracy, która naznaczy część przyszłości jednym i drugim. Real Madryt został uznany za najlepszy klub 20. wieku. Naszym celem jest kontynuowanie pracy z wartościami, które podzielamy mając na celu spełnianie marzeń milionów ludzi tutaj i na całym świecie. Zawieranie takich umów ma na celu dalsze wzmacnianie się naszej instytucji  – powiedział Butragueño.

Zabrał głos także prezes Luyuan – Ni Jie:
-To ważny rok, w którym Luyuan zawiera umowę o współpracę z najbardziej prestiżowym klubem na świecie. To zaszczyt być pierwszym sponsorem Realu Madryt w Chinach. Piłka nożna i elektryczne pojazdy mają wiele ze sobą wspólnego np. zieleń, zdrowie, dbałość o środowisko, a także obecność blisko ludzi.