Szkoleniowiec Barcelony, Luis Enrique był zadowolony z postawy swojego zespołu w starciu z Realu Madryt. Hiszpan stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że w jego opinii wygrana nad Królewskimi jest ważna, ale nie decydująca.

Enrique o meczu z Realem: – Jestem bardzo zadowolony z postawy moim zawodników. Dzisiejsze zwycięstwo jest piękne, ponieważ zostało odniesione w starciu z Realem Madryt. Jest ono bardzo ważne, ale nie decydujące. Jesteśmy w miejscu, w którym chcieliśmy być, ale nie możemy się zrelaksować, ponieważ w każdej chwili możemy zgubić to prowadzenie. Mój zespół męczył się w dzisiejszym meczu, ale graliśmy z obrońcą Ligi Mistrzów. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką udało nam się wykonać.

Enrique o występie Suareza i Claudio Bravo: – Luis Suarez był dziś bardzo dobry, zagrał na wysokim poziomie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że był naszym decydującym graczem. Od momentu swojego przyjazdu do Barcelony uczynił wiele dobrego dla zespołu. Mówimy w końcu o napastniku ze świetnymi warunkami fizycznymi, posiadającym coś, co jest bardzo interesujące dla naszej gry.

– Claudio Bravo prezentował wysoki poziom i potrafił stanąć na wysokości zadania, kiedy go potrzebowaliśmy. 

Enrique o grze Realu: – Naszym celem było utrzymanie piłki z dala od bramki i bronienia dostępu do niej, ale Real świetnie sobie radził. Jeśli nie pokazać naszego stylu, musimy dostosować się do gry. To było bardzo trudne. Widzieliśmy dziś kompletną grę, być może dwóch najbardziej efektywnych ekip na świecie.

Enrique o grze swojego zespołu: – Nasz pomysł i podejście do gry było takie samo zarówno w pierwszej jak i drugiej części meczu. Problemem jest to, że w pierwszej części daliśmy sobie narzucić presję ze strony Realu, ale w drugiej połowie zaczęliśmy grać lepiej. Gole pozwoliły nam się zrelaksować i w związku z tym mieliśmy kolejne szanse.

– Celem zmian było, aby mieć większe posiadanie piłki i zdobyć więcej miejsca na boisku. Chcieliśmy zdobyć gola na 3:1, ale nei chcieliśmy też przesadnie ryzykować utraty gola.