Lucas Silva jest już oficjalnie zawodnikiem Realu Madryt. W poniedziałek Brazylijczyk oficjalnie podpisał umowę z zespołem Królewskich, po czym został zaprezentowany przez prezydenta Florentino Pereza. 21-letni zawodnik będzie grał w Realu z numerem 16.

– Przychodzisz do nas w bardzo ważnym momencie sezonu. Nie mam złudzeń. Twoje umiejętności sprawią, że będziemy jeszcze silniejsi – powitał Silvę prezydent Realu, Florentino Perez.

– Poszukiwanie talentów i jakości sprawiło, że do naszego zespołu przychodzi gracz z dużym potencjałem dla teraźniejszości i przyszłości, z kraju, gdzie piłka nożna jest religią. W dniu dzisiejszym pozyskaliśmy jednego z najlepszych brazylijskich pomocników – kontynuował Perez.

– Szanowny Lucasie, dołączyłeś do Realu Madryt w wieku zaledwie 21 lat po wygraniu ligi w swoim kraju. W Cruzeiro byłeś kluczem do osiągnięcia najważniejszych zwycięstw i mamy nadzieje, że podobnie będzie w koszulce Realu Madryt. Dzisiaj przychodzisz to naszego klubu, ponieważ jesteśmy przekonani, że jesteś jednym z tych graczy, którzy mogą wprowadzić nasz zespół na jeszcze wyższy poziom.

– Mamy nadzieje, że będziesz pracował bez wytchnienia, aby być częścią najlepszego zespołu na świecie, ponieważ spotkasz się tutaj z naprawdę wielkimi zawodnikami. Pamiętam osobowości i talenty podobne do Ciebie, które dzięki grze w Realu osiągnęły mistrzowski poziom.

– Dziękujemy, że chcesz realizować z nami swoje marzenia. Zacznij nowe życie jako Madridista. Wiem, że gra tutaj była Twoim wielkim marzeniem i jest to dla nas wielka satysfakcja. Lucasie Silva, od dzisiaj Real jest Twoim domem. Witamy w Realu Madryt – zakończył Perez.