Pomocnik Realu Madryt przyznał, że jest bardzo szczęśliwy w barwach Królewskich. 22-letni Brazylijczyk powiedział, że gra w Realu jest dla niego spełnieniem marzeń.

– Jestem bardzo szczęśliwy, gra w Realu Madryt to dla mnie spełnienie marzeń. Ponadto dzięki przeprowadzce do Madrytu mam możliwość konkurowania zarówno w Lidze Mistrzów, jak i La Liga z czego jestem bardzo zadowolony i czyni mnie pewnym siebie – powiedział pomocnik Realu Madryt w wywiadzie dla Globoesporte.

– Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego dnia w Realu Madryt. To było wspaniałe uczucie. Byłem bardzo zaskoczony podczas prezentacji, kiedy zobaczyłem wszystkie wspaniałości związane z klubem. Pierwszy dzień z drużyną także był miły i myślę, że zostałem przyjęty bardzo dobrze. Jestem w największym klubie na świecie, gram z najlepszymi zawodnikami i zrobię wszystko, aby moja adaptacja przebiegłą jak najszybciej.

Silva opowiedział też o swoich relacjach z Cristiano Ronaldo.

– On jest prawdziwym liderem w zespole. Byłem zaskoczony i szczęśliwy z tego, w jaki sposób przyjął mnie w Madrycie. To daje mi wielkie moralne, zwłaszcza w grach, a także pewność siebie na co dzień.