La Gazzetta dello Sport informuje w dzisiejszym wydaniu o tym, że Carlo Ancelotti prowadzi rozmowy z Manchesterem City, ponieważ bieżący sezon ma być dla niego ostatnim w Realu Madryt. Wszystko to zależy od tego, czy uda mu się osiągnąć wymagane przez Florentino Pereza cele, czyli zdobycie Mistrzostwa Hiszpanii lub Undecimy. Ponadto włoski trener jest ponoć coraz bardziej zmęczony ciągłą presją, która towarzyszy drużynie mimo zdobycia w poprzednim sezonie 4 trofeów. 

Według włoskiej gazety, Ancelotti miałby zastąpić Manuela Pellegriniego, który prawdopodobnie zostanie zwolniony z funkcji trenera Obywateli, jeśli nie zdobędzie co najmniej wicemistrzostwa. Działacze klubu z Manchesteru cenią Carletto za rekord wygranych meczów, jego doświadczenie, a także ze względu na fakt, że w przeszłości pracował w Anglii i to z powodzeniem. Zostawił po sobie dobre wrażenie. 

Manchester City bierze także pod uwagę zatrudnienie szkoleniowca Borussi Dortmund –  Jürgena Kloppa. Do tej pory w gronie zainteresowań znajdował się Diego Simeone, ale przedłużył on niedawno kontrakt z Atletico Madryt.