Pomocnik Realu Madryt, Toni Kroos spodziewa się ciężkiej przeprawy w środowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Schalke 04 Gelsenkirchen. Według byłego zawodnika Bayernu Monachium, Schalke pod wodzą nowego szkoleniowca zrobiło ogromny progrs i będzie wymagającym przeciwnikiem.

– Schalke jest w tym sezonie bardzo solidne w Bundeslidze i pod wodzą nowego trenera gra bardzo solidnie w obronie. Mamy kilku kontuzjowanych graczy, więc spotkanie z nimi z pewnością będzie trudnym wzywaniem, ale naszym celem jest, aby awansować do kolejnego etapu rozgrywek – stwierdził Kroos.

Kroos wypowiedział się też na temat celów Królewskich w tegorocznym sezonie. Reprezentant Niemiec wyznał, że Realowi bardzo zależy na obronie trofeum Ligi Mistrzów, ale celem nadrzędnym musi być zdobycie mistrzostwa Hiszpanii.

– Chcemy obronić trofeum Ligi Mistrzów, ale przede wszystkim musimy pozostać na pierwszym miejscu w tabeli La Liga. Zdobycie mistrzostwa musi być dla nas priorytetem. W Lidze Mistrzów jest pięć, sześć zespołów, które mają szansę na zwycięstwo, a my jesteśmy wśród nich. Postaramy się dostać jak najdalej i wygrać, ale będzie to bardzo trudne, ponieważ w fazie pucharowej wszystko zależy od dyspozycji danego dnia.