Pomocnik Realu Madryt, Toni Kroos pochwalił swojego kolegę z reprezentacji Niemiec, Marco Reusa. Zdaniem pomocnika pomocnik Borussii Dortmund jest fenomenalnym zawodnikiem i dałby radę przebić się do składu każdego zespołu na świecie.

– Dortmund, Barcelona, Real, czy Bayern – Reus da sobie radę w każdym klubie. Wiele klubów interesuje się jego osobą, ale jego cechy pozwalają na to, aby grać na najwyższym poziomie – powiedział Kroos.

Mimo kontraktu ważnego do 2017 roku, Reus może opuścić Dortmund już podczas letniego okienka transferowego na podstawie klauzuli wyjścia widniejącej w jego umowie. Według informacji Daily Express, na dzień dzisiejszy faworytem w walce o 25-letniego piłkarza jest Chelsea Londyn. Zdaniem gazety kartą przetargową Londyńczyków jest  André Schürrle, który miałby trafić do Dortmundu w ramach rozliczeń.

– Nie wiem, jak Reus zapatruje się na odejście z Dortmundu, czy w ogóle o tym myśli. Marco musi zdecydować, gdzie widzi siebie w przyszłości. Jest wystarczająco inteligentny, aby podjąć właściwą decyzję – stwierdził Kroos.

Przypomnijmy, że Reus od dłuższego czasu łączony jest z transferem do Realu Madryt.