Pomocnik Realu Madryt, Toni Kroos udzielił wywiadu dla oficjalnej strony FIFA, podczas którego opowiedział o zmianie stylu gry, jaki czekał go po transferze do Hiszpanii oraz znaczeniu klubu z Estadio Santiago Bernabeu w światowym futbolu.

– Real Madryt ma wielu, kreatywnych, myślących graczy, więc mogę bardziej skupić się na zadaniach defensywnych. Przez lata wielokrotnie występowałem jednak w podobnej roli, co jest dla mnie korzystne w tym momencie. W Real Madryt ważne jest, aby mieć właściwą równowagę pomiędzy ofensywą, a defensywą. Zwykle mamy wielu ofensywnych, kreatywnych graczy na boisku, więc dla mnie gra pod bramką rywala ma praktycznie drugorzędne znaczenie. Zamiast tego skupiam się na grze w centrum, przez co nasza gra jest bardzo zbilansowana – uważa Kroos.

– Mamy tendencję do gry trzema pomocnikami i teraz mam bardziej defensywną rolę. Uwielbiam jednak grać na tej pozycji. Oczywiście trener stawia przede mną wiele zadań, ale wiele z nich pokrywa się z moją własną interpretacją gry. Pod tym względem jestem zachwycony takim obrotem spraw.

Były zawodnik Bayernu Monachium wypowiedział się też na temat wizyty Realu w Dubaju, gdzie klub bije rekordy popularności.

– Kiedy byliśmy w Dubaju miałem wrażenie, że ludzie tam są jeszcze bardziej szaleni na punkcie Realu niż mieszkańcy Madrytu i Hiszpanii. To mówi samo za siebie. Klub zdobył niesamowitą liczbę trofeów i nadal chce je zdobywać. Zespół ma ogromną jakość i składa się z najlepszych graczy. Myślę, że właśnie to sprawia, że Real przyciąga ludzi.