Pomocnik Realu Madryt, Toni Kroos udzielił wywiadu dla oficjalnej strony internetowej UEFA, w którym opowiedział między innymi o swoich relacjach z trenerem Carlo Ancelottim.

– Ancelotti zaufał mi od początku. Nasze relacje są dobre, rozmawiamy dużo przed każdym meczem i zastanawiamy się nad tym, jak muszę zagrać z konkretnym przeciwnikiem. Kiedy przyszedłem do Realu Madryt, Ancelotti powiedział mi, ze klub będzie jeszcze silniejszy ze mną. Uczynił mnie bardzo pewnym siebie zawodnikiem – stwierdził były piłkarz Bayernu Monachium.

Reprezentant Niemiec opowiedział też o swoim pierwszym sezonie w Hiszpanii i o roli, jaką widzi dla niego trener Ancelotti.

– Jestem szczęśliwy grając w Realu Madryt. Wygraliśmy dwa główne tytuły takie jak Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwa Świata. Teraz, jesteśmy na pierwszym miejscu w lidze i nadal gramy w Lidze Mistrzów. Chcemy zakończyć sezon z jak największymi sukcesami – zdradził Kroos.

– Gra w pomocy jest dziś bardzo trudna. Musisz być wszechstronny, dobry z piłką, jak i bez piłki. Ponadto trzeba umieć się bronić, budować akcje i być silnym w pojedynkach jeden na jednego.