Środowy pojedynek w Barcelonie pomiędzy trzecioligową Cornellą, a Realem Madryt nie przyniósł żadnych niespodzianek. Zgodnie z przewidywaniami, Królewscy, mimo że przystąpili do tego spotkania w rezerwowym składzie, nie mieli większych problemów z efektownym zwycięstwem, pokonując niżej notowanego przeciwnika 4:1.

Mecz w Barcelonie od samego początku układał się pod dyktando Realu, jednak nie zabrakło nerwowych momentów, kiedy to goście doprowadzili do remisu 1:1. Od 20 minuty Real prowadził po golu Raphaela Varane’a, a dziesięć minut później o wyrównania doprowadził Oscar Munoz. Królewscy jednak zachowali zimną krew i jeszcze w pierwszej połowie podwyższyli prowadzenie po kolejnym trafieniu Varane’a.

Po zmianie stron bramki Javiera Hernandeza i wprowadzonego w drugiej części Marcelo przypieczętowały sukces Galacticos. Awans do kolejnej rundy wydaję się być w zasięgu ręki.

UE Cornellà – Real Madryt 1:4 (1:2)
0:1 Raphaël Varane 10′
1:1 Óscar Muñoz 20′
1:2 Raphaël Varane 36′
1:3 Chicharito 53′
1:4 Marcelo 75′

UE Cornellà: José Segovia, Joel Marín, Dani Martí, Xavier Pelegrí (56′ Martí Tapia), Arnau Tobella, David García, Pep Caballé, Sergio Gómez, Óscar Muñoz, Josele (56′ Álex Gallar), Xemi (70′ Luis Gaudioso).
Real Madryt: Keylor Navas; Dani Carvajal , Raphaël Varane, Nacho Fernández, Álvaro Arbeloa; Asier Illarramendi, Sami Khedira, Isco (76′ Álvaro Medrán), James Rodríguez (60′ Marcelo); Karim Benzema (76′ Raúl de Tomás), Chicharito.