Kontuzja Luki Modricia, który nie pojawi się w składzie Realu przez najbliższe dwa, trzy miesiące, jest wielką szansą dla Samiego Khediry. Reprezentant Niemiec był w ostatnim czasie trapiony przez kontuzję, przez co zagrał w obecnym sezonie dla Realu zaledwie 157 minut we wszystkich rozgrywkach.

Problemy zdrowotne Khediry rozpoczęły się jeszcze zeszłym sezonie, a utrzymujące się później problemy fizyczne i kondycyjne uniemożliwiły trenerowi Carlo Ancelottiemu częstsze wykorzystanie defensywnego pomocnika. Teraz były zawodnik Stuttgartu staje przed ogromną szansą.

27-latek walczy nie tylko o odzyskanie miejsca w podstawowym składzie, ale również o nowy kontrakt w Realu Madryt, a zwłaszcza lepsze warunki finansowe. Umowa Niemca wygasa latem 2015 roku, a zainteresowanie jego osobą z racji wygasającego kontraktu przejawia też wiele europejskich klubów. Fakt ten daje Khedirze lepszą kartę przetargową w negocjacjach z Realem, a dobry występy Niemca pod nieobecność Modricia mogą być dodatkowym czynnikiem przemawiającym na jego korzyść.