Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się dziś w sali prasowej, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy przed najbliższym meczem z Elche.

Ancelotti o meczu z Elche: – To będzie gra z dużą intensywnością i szybkim tempem. Elche poprawiła swoją grę w ciągu ostatnich 15 dni. Widać, że są dobrze zorganizowani i pewni siebie. Jest to trudny mecz na koniec tygodnia, który był dobry w naszym wykonaniu i na pewno damy z siebie wszystko na boisku.

– Jeszcze nie zdecydowałem czy dokonam zmian lub wystawię tę samą drużynę co w meczu przeciwko Schalke. Ramos i Coentrao nie są jeszcze w pełni sił. Rehabilitacja Sergio przebiega bardzo dobrze. Coentrao w przyszłym tygodniu będzie już normalnie trenować z zespołem. Varane i Carvajal wrócili do pełni sił bez najmniejszych problemów. Casillas zagra jutro od początku.

Ancelotti o relacjach z zawodnikami: – Jeśli gracze traktują mnie jak ojca, to znaczy, że jestem starszy niż myślalem. Wolałbym, aby traktowali mnie jak brata. Mamy dobre relacje i to jest bardzo pozytywne. Było to widać zwłaszcza w zeszłym roku. Cieszę się, że szanują moją pracę, tak ja szanuję ich.

Ancelotti o świętowaniu gola razem z Marcelo:  – Tak, uściskałem Marcelo bo strzelił gola prawą nogą i byłem bardzo zaskoczony tym faktem. Relacje w zespole są dobre i to sprawia, że ​​jestem szczęśliwy.

Ancelotti o nowym kontrakcie i relacjach z zarządem: – Wszyscy wokół mnie, dają mi poczucie, że jestem tutaj potrzebny. Gracze, prezes klubu. Nie ma pośpiechu, aby rozmawiać o odnowieniu mojego kontraktu. Moim celem jest, zdobywanie trofeów i mamy ku temu możliwości. Wiem, że musimy wygrywać i po to tu przyjechałem. Nie jest to nic nowego dla mnie. We wszystkich klubach, w jakich pracowałem celem było zdobywanie tytułów.

Ancelotti o Jese: – Radzi sobie co raz lepiej, to bardzo dobry piłkarz. Zapomniał już o kontuzji. Pamiętamy jednak przypadek Khediry i musimy być ostrożni. Jese może jednak grać.

Ancelotti o swoim setnym meczu w roli trenera Realu: – Mogę powiedzieć po tych spotkaniach, że czuję się bardzo dobrze w Realu. Wszystko odbyło się bardzo szybko i mam bardzo dobre wspomnienia z większości tych spotkań. Jutro mam swój mały jubileusz, ale następna gra rozpocznie serię kolejnych stu spotkań.

Ancelotti o powrocie Modricia: – Wszystko wygląda bardzo dobrze. Luka trenował z nami od czwartku. Nie odbył jeszcze całej sesji treningowej, ale myślę, że zrobi to w przyszłym tygodniu. Myślę, że w dniu 22 marca będzie w stu procentach gotowy do gry i mam nadzieję, że przetestujemy go jeszcze przed tym dniem.

Ancelotti o Pepe: – Pepe daje nam to co zawsze: Bezpieczeństwo, zaufanie, osobowość. Jest bardzo ważnym wsparciem dla młodych zawodników.

Ancelotti o presji ze strony Barcelony: – Istnieje pewna presja, bo graliśmy ciężki mecz w trudnym dla nas tygodniu. Ciśnienie jest dlatego, bo wiemy, że jeśli chcemy być liderami, musimy wygrywać.

Ancelotti o poczynaniach Atletico i Barcelony w Lidze Mistrzów: – Musimy patrzeć na siebie. Barcelona i Atletico są bardzo silnymi rywalami zarówno w lidze, jak i w Europie. Jeśli chcemy wygrać Ligę Mistrzów, musimy wygrywać z najlepszymi w Europie, a oba kluby do takich należą. Również Chelsea, rozgrywa bardzo dobry sezon, podobnie jak Bayern. Hiszpański futbol ma jednak to szczęście, że ma trzy bardzo silne zespoły.