Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się dziś w sali prasowej, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy związane z nadchodzącym meczem z Athletic Bilbao.

Ancelotti o meczu z Bilbao: – Atheltic jest silnym w meczach na własnym stadionie i spodziewamy się intensywnego meczu. Wygranie meczu na San Mames zawsze jest bardzo trudne, dlatego musimy dokonać wszelkich starań, aby zdobyć trzy punkty. Mamy odpowiednie nastawienie do tego spotkania, a moi gracze zawsze dają z siebie wszystko. To jest nasza filozofia i jest ona kluczem do zdobywania tytułów. Umiemy robić to bardzo dobrze.

Ancelotti o intensywności spotkania na San Mames: – Każda gra ma swoją historię, zaczynasz mecze lepiej lub gorzej. Nie zawsze udaje się zacząć spotkanie ze stu procentową intensywnością, chociaż staramy się to zrobić w każdym spotkaniu. Jutro musimy zacząć dobrze, bo to będzie bardzo intensywna gra, Athletic jest bardzo dobrym zespołem. Moi zawodnicy będą do tego dążyć.

Ancelotti o sytuacji z Jese: – Rozmawiałem Jese i z pozostałymi zawodnikami i bardzo dobrze zrozumieli te kwestię. Minuta lub 30 sekund jest ważne dla zespołu, aby wygrać mecz. Real Madryt jest przede wszystkim zespołem i gracze to rozumieją.

Ancelotti o wsparciu ze strony klubu: – Czuję się wspierany przez klub od pierwszego dnia od kiedy tu jestem. Pod tym względem nie mam najmniejszych problemów. Zawsze kiedy zaczynałem pracę w jakimś klubie, słyszałem pogłoski, że nie mam twardej ręki, ale ta miękka ręka pozwoliła mi wygrać trzy Puchary Mistrzów.

Ancelotti o atmosferze w zespole po meczu z Villarreal: – Widziałem pracę w zespole i jest dobrze przygotowany do jutrzejszego meczu. Jestem przyzwyczajony do krytyki i wiem, że to nie jest ostatnia taka sytuacja, ale to nie zmienia mojego podejścia i zaufania do tego zespołu. Zmiana Illarramendiego za Isco, jaka miała miejsce w meczu z Villarrealem może się powtórzyć. Myślę Illarramendni wniósł do naszej gry równowagę.

Ancelotti o sytuacji w linii pomocy: – Modric nie jest w w kadrze na Bilbao, ale we wtorek będzie gotowy do gry z Schalke. Co do pomocników, to mam wątpliwości co do Illarramendiego i może postawię na Lucasa Silvę lub Khedirę.

Ancelotti o występie Ødegaarda w neczu z Schalke: – Myślę, że bardzo dobrze rozwija się w Realu Madryt Castilla. Ma odpowiednią osobowość i umiejętności do gry w Realu. Ostatnio trenował wraz z pierwszym zespołem, ale nie sądzę, aby znalazł się w kadrze naSchalke, ponieważ znajdzie się w niej Modric.

Ancelotti o tym, co decyduje o ewentualnym występie Silvy lub Illarramendiego: – Czasami o wyborze zawodnika decydują detale. Silva zagrał w pierwszym meczu z Schalke, ponieważ Illarra grał wcześniej i Silva był zdecydowanie świeższym zawodnikiem. Są chwile, kiedy o wyborze gracza decydują szczegóły.

Ancelotti o rotacjach w zespole: – Myślę, że każdy wie, że Ronalo, Bale i Benzema są świetnymi zawodnikami. Czasami jednak nie są w stuprocentowej formie i to jest to normalne. Konkurencja w zespole jest bardzo ważna. Każdy z zawodników wie jakie ma znaczenie dla naszego zespołu.

Ancelotti o rehabilitacji Jamesa i Ramosa: – James nie rozpoczął jeszcze treningów z zespołem. Ramos zrobi to w niedzielę i po tygodniu treningów z zespołem powinien być gotowy na mecz z Levante.

Ancelotti o informacji, jakoby Danilo był dogadany w kwestii przenosin do Realu: – Znam wszystkich zawodników w Europie, bo śledzę praktycznie wszystkie rozgrywki. Znam także Danilo i nic więcej. Nie myślimy o transferach w tym czasie. W Europie jest też wielu innych zawodników. Muszę porozmawiać z Arbeloą i Carvajalem na ten temat. Oni nie są przyzwyczajeni do takich plotek, które są normalne w tym momencie sezonu.