Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się dziś w sali prasowej, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy związane z nadchodzącym meczem z Sevillą.

Ancelotti o meczu z Sevillą:Mecz z Sevillą będzie dużym wyzwaniem, dlatego będziemy robić wszystko co w naszje mocy, aby wygrać. Teraz najważniejsze jest dla nas jutrzejsze spotkanie, a nie derby z Atletico. Możemy powiększyć przewagę nad rywalami w lidze, dlatego wystawimy jutro możliwie jak najlepszą drużynę. Myślę, że losy mistrzostwa będą ważyć się do samego końca, tak jak w poprzednim sezonie, dlatego ważne jest, aby odpowiednio wykorzystać ten czas, kiedy jeszcze zbyt wiele nie decyduje o mistrzostwie.

– Sevilla jest niebezpiecznym zespołem, który ma wielu zawodników o fantastycznych umiejętnościach. Są bardzo dobrze zorganizowani i mają zawodników, których domeną jest gra na małej przestrzeni. Mają dobrych napastników jak Bacca i Aspas oraz piłkarzy potrafiących rozgrywać piłkę. Atakują dużą ilością zawodników i starają się wykorzystać każdą wolną przestrzeń boiska. Spodziewam się pasjonującej walki do samego końca sezonu o czwarte miejsce w tabeli pomiędzy Sevillą, Valencią, Villarrealem i Malagą

Ancelotti o systemie gry: To nie jest takie skomplikowane. Staramy się bronić w dwóch liniach czterema zawodnikami i dwoma z trzech napastników. Jeden zawodnik zawsze zostaje wysunięty z przodu. Graliśmy tak z Barceloną w Copa del Rey i Bayernem w Lidze Mistrzów. Czasem gramy systemem 4-3-3, jeśli przeciwnik nie wywiera dużej presji. Jeżeli rozpoczynamy mecz czterema pomocnikami, nie oznacza, że jest tak w rzeczywistości. W tej linii mogą grać także Bale i James.

– Mam wielu zawodników, którzy są bardzo uniwersalni. Wszystko zależy od charakterystyki poszczególnych piłkarzy. Jeśli umieszczę czterech pomocników, jesteśmy bardziej kompaktowi w defensywnie, ale mamy mniej walorów ofensywnych. Praca i pomysł gry zależy od ustawienia Illarramendiego lub Isco w pobliżu Kroosa. Gracze mają różne cechy. Jedyni preferują grę bardziej defensywną, inni lepiej czują się przy kreowaniu gry.

Ancelotti o grze Bale’a: Gareth robi wszystko co w swojej mocy, aby pomóc zespołowi. W zeszłym roku zdobywał gole we wszystkich finałach, w jakich graliśmy. Rozgrywa fantastyczny sezon i jesteśmy spokojni, bo robi dobrą pracę dla zespołu. Nie sądzę, aby usłyszał jakiekolwiek gwizdy w meczu z Realem Sociedad. Gra dobrze i myślę, że fani to doceniają.

Ancelotti o golach traconych na początku meczu:To nie jest wielki problem, ale raczej kwestia koncentracji na początku meczu. Rozumiemy to i jutro zaczniemy inaczej niż w ostatnich trzech meczach. Czasami jednak lepiej zacząć od szybko straconego gola, ale dobrze zareagować na tę stratę.

Ancelotti o możliwym zawieszeniu Marcelo i Jamesa z powodu kartek: – Zespół rozpocznie mniej więcej w takim samym zestawieniu jak w starciu z Realem Sociedad. Coentrao jest niedostępny, ponieważ ma problem ze ścięgnem i jutro nie będzie do mojej dyspozycji. Zabraknie też Pepe i Cristiano Ronaldo. Lucas Silva będzie na ławce i będzie do mojej dyspozycji w razie konieczności.

Ancelotti o Chicharito: – Podpisał kontrakt z nami dlatego, że go potrzebuję. Nie ma potrzeby, aby rozmawiać z nim na ten temat. Mamy to już za sobą i powiedział mi, że jest szczęśliwy i gotowy do gry. Pokazał duży profesjonalizm za co jestem mu wdzięczny.

Ancelotti o grze Illaramendiego: – To nie prawda, że ma problemy w meczach na Bernabeu. W zeszłym roku miał trudny okres i musiał się do tego przyzwyczaić, ale teraz jest w porządku. W pierwszym meczu z Realem Sociedad nie poszło mu najlepiej, ale później było widać postępy.