Tuż po zakończeniu spotkania z meksykańskim Cruz Azul, szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej, podczas której odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Ancelotti o meczu z Cruz Azul: – Zagraliśmy z odpowiednią jakością, która wystarczyła na pokonanie przeciwnika. Byliśmy silni, skoncentrowani i dobrze zorganizowani. Zespół zachowywał się fantastycznie. Potraktowaliśmy ten mecz bardzo poważnie i zaczęliśmy dobrze od samego początku. Szybko zdobyliśmy bramkę, co bardzo ułatwiło nam grę. Rywal miał szansę zmniejszyć straty, ale Casillas po raz kolejny obronił jedenastkę. Co do murawy, o którą było wiele obaw, to była dziś doskonała.

Ancelotti na temat szans na zdobycie czterech tytułów w 2014 roku:Nie mogę sobie tego wyobrazić, ale w tym roku gramy dobrze i brakuje nam tylko jednego meczu, aby to osiągnąć. Chcemy to zrobić, bo ten zespół zasługuje na ten tytuł i ukoronowanie świetnego roku poprzez zostanie mistrzem świata.

Ancelotti o rabonie Ronaldo: To był jedyny sposób, aby zakończyć akcje. Nigdy nie widziałem takiego strzału. Co prawda Cristiano nie strzelił gola, ale asystował kolegom z zespołu i jest ważne.

Ancelotti o dolegliwościach Ramosa: – Nie martwię się, ponieważ Sergio był po prostu przeciążony. Za dwa dni wszystko powinno wrócić do normy i powinien być gotowy na finał.

Ancelotti o przeciwniku w finale: Szanujemy wszystkich, którzy grają w półfinale. San Lorenzo ma więcej doświadczenia w tego typu spotkaniach, ale w futbolu wszystko może się zdarzyć. Będziemy przygotowywać się pod konkretnego rywala, kiedy już go poznamy.

Ancelotti o otwartym treningu w Rabacie: – Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ mieliśmy ogromne wsparcie. Miło było mieć naszych fanów tak blisko siebie.