Odejście Samiego Khediry z Realu Madryt jest praktycznie przesądzone. Kontrakt reprezentanta Niemiec z madryckim klubem wygasa wraz z końcem sezonu i Niemiec może w każdej chwili podpisać kontrakt ze swoim nowym pracodawcą. Według informacji hiszpańskiego dziennikarza, Pipiego Estrady moment ten może nastąpić wcześniej niż się spodziewano.

27-letni Niemiec od dłuższego czasu łączony jest z przejściem do Schalke 04 Gelsenkirchen i zdaniem Estrady, podpiszę w środę swój kontrakt z zespołem Królewsko-Niebieskich.

– W środę o 6:30, Khedira wyląduje na lotnisku w Düsseldorfie. Cel podróży jest znany od dłuższego czasu. Pomocnik przyleci do ojczyzny, aby podpisać umowę z Schalke. Nie wiem, czy kierownictwo Realu Madryt, ale Khedira ma do tego pełne prawo – powiedział Estrada na łamach programu El Chiringuito, który odbył się we wtorkowy wieczór.

– Khedira będzie negocjował w Gelsenkirchen swoją umowę, a następnie złoży podpis pod kontraktem. Nie wiem natomiast, czy przejdzie testy medyczne już teraz – dodał dziennikarz.

Informacje Estrady byłby spójne z niedawnymi wypowiedziami szefa Schalke, Clemensa Tönniesa, który podczas niedawnej rozmowy z mediami.

– Odnoszę wrażenie, że Sami chcę wrócić do Bundesligi. Myślę, że będzie interesować się nim wiele klubów, ale realne szansę mają tylko nieliczni. On jest typem lidera, wojownika, lubię takich zawodników – powiedział Niemiec w rozmowie z SportBildem.