Trener Realu Madryt, Carlo Ancelotti wielokrotnie podkreślał, że ma zamiar zatrzymać na Estadio Santiago Bernabeu Samiego Khedirę dłużej niż do czerwca 2015 roku. Klub w dalszym ciągu nie doszedł do porozumienia z Niemcem, a ostatnia oferta Królewskich została odrzucona przez pomocnika w sierpniu. Teraz przyszłość 27-letniego reprezentanta Niemiec wydaje się być przesądzona.

Jak poinformowała hiszpańska stacja radiowa Cadena SER, Khedira osiągnął już porozumienie z innym klubem i w 2015 roku opuści Madryt na zasadzie wolnego transferu. Niemiec tunezyjskiego pochodzenia ma wrócić do Bundesligi i podpisał już wstępną umowę z Bayernem.

Jakiś czas temu szkoleniowiec Realu, Carlo Ancelotti dał jasno do zrozumienia, że wiąże przyszłość z Khedirą i widzi dla niego miejsce w Madrycie również w przyszłym sezonie.

– Sytuacja jest jasna, chcemy przedłużyć umowę z Khedirą. Sami jest przykładem lojalności i profesjonalizmu – powiedział Ancelotti w wywiadzie dla Radio Nacional.

Wygląda jednak na to, że Khedira widzi dla siebie lepsze perspektywy w Bayernie, ale sytuacja ta nie widocznie nie martwi Królewskich. Według mediów, Real jest bliski zakontraktowania utalentowanego, środkowego pomocnika Realu Mallorca, Marco Asensio.