Pomocnik Realu Madryt, Sami Khedira wyznał w rozmowie ze Stuttgarter Nachrichten, że byłby bardzo zadowolony, jeżeli podpisałby nową umowę z zespołem z Estadio Santiago Bernabeu. Defensywnemu pomocnikowi wraz z końcem sezonu wygasa umowa z Królewskimi, jednak w dalszym ciągu nie wiadomo jak potoczą się jego dalsze losy.

Szkoleniowiec Realu, Carlo Ancelotti wielokrotnie podkreślał, że bardzo chciałbym przedłużyć umowę z 27-letnim reprezentantem Niemiec i zapowiedział, że klub odbędzie stosowne rozmowy z zawodnikiem i jego agentem. W międzyczasie jednak pojawiły się spekulacje mówiące o przenosinach zawodnika do Bayernu Monachium (Niemiec miał nawet podpisać wstępną umowę z Bawarczykami), a następnie do pogrążonej w kryzysie Borussii Dortmund.

Ostatnia wypowiedź zawodnika i chcę podjęcia walki o miejsce w podstawowym składzie Królewskich, pokazuje jednak, że Niemcowi jest aktualnie najbliżej do pozostania w swoim aktualnym klubie.

– Byłbym bardzo szczęśliwy, jeżeli udałoby mi się odnowić kontrakt z Realem Madryt. Ponownie jestem w dobrej formie fizycznej, a więc jestem pewny, że wkrótce otrzymam swoje szansę i będę grał więcej. Lubię rywalizację – wyznał Niemiec.