Relacje Xabiego Alonso z kolegami w szatni Realu Madryt nie były zbyt bliskie i widać to gołym okiem. Wygląda na to, że fakt ten był głównym powodem odejścia defensywnego pomocnika z ekipy Królewskich, a następnie słynnych już wypowiedzi Hiszpana na temat Manuela Neuera i Złotej Piłki.

Xabi Alonso miał bardzo dobre relacje w zespole z Alvaro Arbeloą. Prawy obrońca był jednym zawodnikiem w szatni, z którym naprawdę przyjaźnił się aktualny pomocnik Bayernu Monachium. Alonso utrzymywał także normalne, koleżeńskie relacje z grupą młodych zawodników Królewskich.

Problemem były jednak stosunki z Ikerem Casillasem, które uległy pogorszeniu w 2012 roku, kiedy ówczesny szkoleniowiec Realu, Jose Mourinho przestał stawiać na kapitana Królewskich. Xabi Alonso w jasny sposób popierał portugalskiego trenera i jego decyzję i nie wspomagał Ikera, w przeciwieństwie do reszty zespołu. Fakt ten stopniowo pogarszał sytuację pomocnika w drużynie.

Ostatnie wypowiedzi Alonso całkowicie zamknęły jednak temat dobry relacji z kolegami z Realu. Trudno, aby było inaczej, skoro były kolega podsyca medialną wojnę.