We wtorek w Dubaju, Real Madryt zmierzy się w meczu towarzyskim z włoskim Milanem. Szkoleniowiec włoskiego klubu, Filippo Inzaghi wziął w poniedziałek udział w konferencji prasowej, podczas której opowiedział o swoich spostrzeżeniach związanych ze starciem z Królewskimi.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy tutaj i wiemy, że złożono prawie 100 tysięcy wniosków o bilety na to spotkanie. Bilety są sprzedane od dłuższego czasu, a ludzie pragną zobaczyć dwa wielkie europejskie zespoły w akcji, więc mamy nadzieję, że będzie to dobra gra. Milan-Real Madryt to nie jest mecz jak każdy inny. To coś specjalnego, to dwie drużyny, które najwięcej razy wygrały Ligę Mistrzów. To będzie coś wspaniałego i mamy nadzieję, że nadamy temu spotkaniu charakter rywalizacji.

Jestem bardzo dumny i szczęśliwy jako trener Milanu, ponieważ jest to klub, który jest częścią mojego życia i dał mi wiele, więc moim marzeniem jest zatrzymać się tu na dłuższy czas.

Carlo Ancelotti jest dla mnie wspaniałym przykładem zarządzania zespołem. Pamiętam, że był lubiany przez wszystkich graczy, co nie jest łatwe. Jest to punkt odniesienia dla wszystkich trenerów w Europie i na świecie.