Odejście Asiera Illarramendiego z Realu Madryt wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, a według informacji dziennika Marca, transfer Hiszpana otworzy Królewskim drzwi do transferu Lucasa Silvy, który od dłuższego czasu znajduje się na liście życzeń trenera Carlo Ancelottiego.

W przypadku Silvy będzie to już trzecie podejście działaczy Los Blancos w celu jego zakontraktowania. Brazylijczyk występujący aktualnie w barwach Cruzeiro był bliski transferu do Madrytu latem zeszłego roku, jednak warunkiem koniecznym, aby go sfinalizować było odejście z Realu Samiego Khediry, który ostatecznie zdecydował się zostać.

Druga próba zakontraktowania 21-letniego pomocnika miała miejsce w momencie, kiedy urazu nabawił się Luka Modric. Real zaoferował Brazylijczykom 12 milionów euro, jednak Cruzeiro uparcie żądało co najmniej 15 milionów za transfer swojej gwiazdy. Kluby długo starały się dojść do porozumienia, jednak dobre informacje odnośnie stanu zdrowia Modricia, sprawiły, że sprawa Silvy ucichła.

Według informacji mediów, wkrótce dojdzie do trzeciej próby pozyskania Silvy przez Real, z tą różnicą, że teraz Królewscy mają o wiele mniej czasu na finalizację negocjacji.

Trener Realu, Carlo Ancelotti wydał już podobno zgodę na transfer Illarramendiego. Pierwotnie Włoch zgodził się na jego odejście dopiero podczas letniego okienka transferowego, aby dać w ten sposób Silvie więcej czasu na aklimatyzację. Sytuacja uległa jednak zmianie i Włoch zamierza skorzystać z korzystnej oferty Bilbao za reprezentanta Hiszpanii.