Prezydent Realu Madryt, Florentino Perez jest jednym z głównych architektów ostatnich sukcesów Karima Benzemy. Dzięki wsparciu ze strony prezydenta, francuski napastnik zyskał o wiele większą pewność siebie.

Ostatni sezon w wykonaniu 26-latka nie był najlepszy. Odejście z Madrytu Moraty, sprawiło że Real miał możliwość zakontraktowania topowego napastnika, co mogłoby być definitywnym końcem Francuza na Bernabeu. Prezes Florentinio Perez początkowo miał taki zamiar, jednak zdecydował się ustąpić i postanowił odrodzić Benzemę, sprowadzając jedynie zmiennika Francuza.

Perez decydując się na transfer Chicharito, dał Benzemie jasny sygnał, że ma u niego pełne zaufanie, podobnie jak u trenera Ancelottiego. Benzema jest graczem, który im więcej dostaje, tym lepszą grą odpłaca się na boisku i było to widoczne również i tym razem.

Obecny sezon jest dla Francuza szóstym w Realu Madryt i prawdopodobnie najlepszym w karierze. Duże zaangażowanie 26-latka w grę zespołową i wysoka skuteczność sprawiają, że powoli staje się ulubieńcem Bernabeu.