Pomocnik Chelsea Londyn, Cesc Fabregas wypowiedział się na temat słów Sergio Ramosa, który zaczął wątpić w jego zaangażowanie podczas zgrupowania reprezentacji Hiszpanii. Fabregas, podobnie jak inny zawodnik Chelsea, Diego Costa opuścił reprezentacyjne zgrupowanie z powodu urazów. Obrońca Królewskich miał natomiast wątpliwości co autentyczności urazów kolegów z kadry.

– Tak odbyłem z Sergio i powiedziałem mu co o tym myślę. To żenujące, aby wątpić w moje zaangażowanie. Powiedziałem mu, że graliśmy razem w reprezentacji U-21 i nie musi informować o takich sprawach prasy, tylko może do mnie zadzwonić i powiedzieć mi wprost, o co chodzi. Rozmawialiśmy przez telefon i wszystko jest już dobrze – powiedział pomocnik Chelsea w wywiadzie dla Cadena COPE.

Fabregas oznajmił, że jego uraz był prawdziwy, a szkoleniowiec Vicente Del Bosque doskonale rozumiał jego sytuację.

– Miałem zapalenie ścięgna ścięgna udowego w lewej nodze. Jeśli zagrałbym, być może skończyłbym jak Modric. Rozmawiałem z Del Bosque i dla niego wszystko było jasne.

Na sam koniec pomocnik Chelsea pochwalił się ilością swoich występów dla kadry i wyjaśnił, że lubi grać dla Hiszpanii, więc powątpiewanie w niego jest nieuczciwe.

Rozegrałem 94 gry dla Hiszpanii, przez dziewięć lat. Zawsze dawałem z siebie wszystko, a na boisko wychodziłem z uśmiechem.