Były goalkeeper Realu Madryt, a obecnie piłkarz włoskiego Milanu, Diego Lopez nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie Cristiano Ronaldo sięgnie w tym roku ponownie po nagrodę Złotej Piłki.

– Zawsze uważałem, że bramkarz także zasługuje na to, abu wygrać Ballon d’Or, ale w tym roku myślę, że Cristiano Ronaldo jest wyraźnym faworytem i w pełni na to zasługuje. Jako były kolega z drużyny i przyjaciel mam nadzieję, że uda mu się wygrać – powiedział hiszpański bramkarz Milanu.

Ponadto Diego Lopez wyznał, że rozumie słowa Xabiego Alonso, który wyznał, że Manuel Neuer jest lepszym bramkarzem od Ikera Casillasa, ponieważ zdaję sobie sprawę z faktu, że piłkarz Bayernu bronił klubowego kolegi.

– Manuel Neuer jest świetnym bramkarzem, to nie ulega dyskusji. Pamiętajmy jednak, że Alonso dzieli na co dzień z nim szatnie, a opinia ta nie jest całkowicie bezpodstawna, ponieważ jest świetny. To jego opinia i już – stwierdził Lopez.

Na sam koniec Galicyjski bramkarz zdradził, że marzy w przyszłości o powrocie na Bernabeu w roli pracownika klubu.

– Jestem bardzo szczęśliwy, bardzo szczęśliwy tutaj w Mediolanie. Wszystko układa się po mojej myśli. Byłem jednak bardzo szczęśliwy także w Madrycie, przeżyłem tam fantastyczny czas. Real Madryt jest klubem, który zawsze będzie w moim sercu i mam nadzieję, że kiedy przejdę na sportową emeryturę, będę mógł powrócić tam jako pracownik klubu.