Szkoleniowiec Schalke 04 Gelsenkirchen, Roberto Di Matteo, podobnie jak wcześniej szkoleniowiec Realu, Carlo Ancelotti pojawił się w sali prasowej na Santiago Bernabeu gdzie odpowiadał na pytania związane z wtorkowym meczem.

Di Matteo o meczu z Realem Madryt: – Przegraliśmy pierwszy mecz i będzie nam bardzo trudno doprowadzić do remisu, ale damy z siebie wszystko. Real Madryt to bardzo silny zespół, ale postaramy się zrobić wszystko co w naszej mojej mocy w tym spotkaniu, aby grać dalej. Zwycięstwo byłoby fantastycznym wynikiem. Musimy spróbować strzelić bramkę jako pierwsi.

– Nie sądzę aby Real Madryt był w kryzysie. Porażki zdarzają się każdemu, ale mając tej jakości zespół ciężko jest mówić o kryzysie. Mało który zespół potrafi zatrzymać BBC w 100%, ale mam nadzieję, że media mają rację i Real jest nieco słabszy w ofensywie. Nie spodziewam się abyśmy zastali Real w kryzysie, ale tak czy inaczej będziemy walczyć o korzystny rezultat.

Di Matteo o przewidywanym składzie swojego zespołu: – Mieliśmy w ostatnim czasie wielu kontuzjowanych graczy, ale zobaczymy jak będą radzić sobie w treningu i decyzję podejmiemy rano. Nie chcę nikomu niczego gwarantować, chcę aby wszyscy dali z siebie maksimum.

Di Matteo o roli Santiago Bernabeu: – Mecz z Athletic rozgrywany był w Bilbao, ale jutro, grając na Bernabeu, Real będzie bardzo silny ze wsparciem publiczności.