Martin Ødegaard został powołany do reprezentacji na mecz z Chorwacją, który odbędzie się w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w 2016 roku. Dojdzie więc do pojedynku między kolegami z klubu. 16-latek stanie oko w oko z Luką Modriciem, który wraca do reprezentacji po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. 

Trener kadry narodowej Norwegii, Per-Mathias Høgmo pojawił się w ostatni weekend w Madrycie, by zobaczyć Ødegaarda podczas treningu, a także w meczu Castilli. W czasie swojej wizyty rozmawiał on z Carlo Ancelottim oraz Zinedinem Zidanem na temat adaptacji zawodnika w zespole. 

– Spotkanie z Ancelottim i Zidanem przebiegło bardzo dobrze. Cieszę się, że wszyscy nadajemy na tych samych falach. Bardzo w Martina wierzą i opracowali specjalny plan pracy dla niego, by rozwijał swój talent – powiedział selekcjoner

Młody Norweg zadebiutował w reprezentacji w sierpniu ubiegłego roku podczas meczu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. W poniedziałek uda się do Marbelii, gdzie wraz z kolegami będzie przygotowywał się do meczu z Chorwacją, który odbędzie się 28 marca w Zagrzebiu. 

Pełna kadra Norwegii:

Bramkarze: Sten Grytebust (Aalesunds), André Hansen (Rosenborg), Orjan Hskjold Nyland (Molde).

Obrońcy: Tom Hogli (Copenhagen), Hvard Nordtveit (Borussia Mönchengladbach), Tore Reginiussen (Rosenborg), Vegard Forren and Martin Linnes (Molde); Even Hovland (Nürnberg), Vegar Eggen Hedenstad (Eintracht Braunschweig), Omar Elabdellaoui (Olympiacos).

Pomocnicy: Per Ciljan Skjelbred (Hertha Berlin), Martin Ødegaard (Real Madrid), Jone Samuelsen (Odd), Alexander Tettey (Norwich), Anders Konradsen (Rennes), Harmeet Singh (Molde), Stefan Johansen (Celtic), Markus Henriksen (Alkmaar), Valon Berisha (Salzburg), Mats Møller Dhli (Freiburg).

Napastnicy: Mohammed Abdellaoue (Stuttgart), Tarik Elyounoussi (Hoffenheim), Hvard Nielsen (Eintracht Braunschweig).