Martin Ødegaard udał się w niedzielę z powrotem do Norwegii, aby załatwić swoje sprawy związane z odejściem Stromsgodset. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, 16-letni piłkarz wyjaśnił dlaczego zdecydował się na przenosiny na Bernabeu.

– Nie chcę wypowiadać się na temat kwestii finansowych. Wybrałem Real Madryt, ponieważ była to najlepsza oferta ze sportowego punktu widzenia – poinformował reprezentant Norwegii, odnosząc się tym samym do oferty Bayernu Monachium, który proponował mu korzystniejsze warunki finansowe niż Real.

Ødegaard wypowiedział się też na temat swojej gry w Realu Madryt Castilla oraz współpracy z jej szkoleniowcem Zinedinem Zidanem.

– Zidane to jeden z najlepszych graczy wszech czasów i cieszę się ze współpracy z nim. Mam zamiar rozwijać się na tyle szybko, aby już wkrótce zadebiutować w pierwszym zespole – zdradził Norweg, który będzie trenował wraz z pierwszym zespołem Królewskich.

– Czułem, że transfer do Realu jest w moim zasięgu, ale wszystko potoczyło się tak szybko, że aż sam nie mogę w to uwierzyć.