Transfer Lucasa Silvy do Realu Madryt w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania. Według informacji brazylijskich mediów w poniedziałek doszło do spotkania władz obu klubów, jednak w dalszym ciągu nie doszło do porozumienia. Real oferuje za środkowego pomocnika 12 milionów euro, podczas gdy klub z Belo Horizonte oczekuje oferty opiewającej na co najmniej 15 milionów.

W związku z komplikacjami w negocjacjach z Realem, działacze Cruzeiro zdecydowali się na przedstawienie zawodnikowi oferty podpisania nowego kontraktu. Brazylijczycy mają nadzieję, że w ten sposób uda im się zawrzeć w umowie Silvy klauzulę, na mocy której otrzymają latem za jego transfer 24 miliony euro.

21-letni pomocnik nie udzielił jeszcze jednoznacznej odpowiedzi, ale od dłuższego czasu wiadomo, że jego marzeniem jest gra dla Realu Madryt. Niewykluczone jednak, że pomocnik zgodzi się na podpisanie nowej umowy, bowiem nie ma żadnej gwarancji, że po transferze do Realu podczas zimowego okienka transferowego, będzie otrzymywał regularne szansę gry.