Po chwilowym spadku formy i przerwie w strzelaniu goli, wygląda na to, że Cristiano Ronaldo na dobre powrócił do wysokiej dyspozycji. W meczu z Villarrealem, reprezentant Portugalii zdobył swojego 30 gola w obecnym sezonie La Liga.

Intensywność strzelecka byłego zawodnika Manchesteru United była w ostatnim czasie nieco niższa, jednak gol zdobyty w starciu z Villarreal daje podstawy, aby wierzyć w odrodzenie Ronaldo. Napastnik pokazał, że mimo problemów w życiu osobistym wciąż jest najlepszym zawodnikiem na świecie i będzie kontynuował realizację swoich celów.

Gol zdobyty w niedziele był jedenastym trafieniem Portugalczyka w dziewiątym spotkaniu przeciwko ekipie z przedmieść Walencji. Ronaldo może pochwalić się lepszą skutecznością jedynie w starciach z Sevillą (16 goli), Getafe (15), Atheltic Bilabao (14) i Malagą (13).

Mimo chwilowego spadku formy, Ronaldo ma jeszcze 13 spotkań ligowych, aby spróbować pobić rekord Leo Messiego, jeżeli chodzi o liczbę goli w jednym sezonie La Liga, który wynosi 50 trafień. Dla Cristiano jest to jak najbardziej osiągalne.