Real Madryt odniósł kolejne, cenne zwycięstwo w Primera Division. W meczu 20. kolejki Primera Division, Królewscy pokonali na wyjeździe Cordobę 2:1.

Real był zdecydowanym faworytem spotkania na Estadio Nuevo Arcangel, jednak Cordoba udowodniła, że znajduje się aktualnie w bardzo dobrej dyspozycji i przysporzyła zawodnikom Carlo Ancelottiego sporo problemów. Spotkanie w Kordobie rozpoczęło się dla piłkarzy z Madrytu dramatycznie.

Po jednym z pierwszych ataków gospodarz i strzale na bramkę,piłka trafiła w ręce Sergio Ramosa. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Nabil Ghilas.

Realowi grało się bardzo ciężko, ale ostatecznie Królewskich uratowali Karim Benzema i Gareth Bale. Francuz jeszcze w pierwszej połowie doprowadził do wyrównania, a Walijczyk w przedostatniej minucie meczu wykorzystał rzut karny, który dał Realowi upragnione, ale jakże wymęczone zwycięstwo.

Cordoba CF – Real Madryt 1:2 (1:1)
1:0 Ghilas 3′ (k.)
1:1 Benzema 27′
1:2 Bale 88′ (k.)