Antonio Conte
fot. www.uefa.com

Szkoleniowiec Interu Mediolan, Antonio Conte podsumował środowe spotkanie swojej drużyny z Realem Madryt. Według włoskiego trenera, ekipa Los Blancos był zdecydowanie lepsza od jego podopiecznych.

– Zawsze ciężko jest grać przeciwko wielkim klubom, takim jak Real Madryt, a kiedy traci się bramkę i zawodnika, zadanie to jest praktycznie niemożliwe. Myślę, że widzieliśmy dziś różnicę między nimi a nami. Są przyzwyczajeni do gry i wygrywania spotkań w tych rozgrywkach. To nie powinno nas załamywać, ale pokazać, że istnieje ścieżka, którą musimy podążać.

– Piłkarze Realu Madryt biorą udział w tych rozgrywkach od lat. Potrzebujemy pracowitego i pokornego podejścia. Musimy zrozumieć, na jakim poziomie jesteśmy i nie dać się rozpraszać głosom z zewnątrz. Jedyną drogą do przodu jest ciężka praca.

– Być może tracimy w tej chwili zbyt wiele bramek. Po rzucie karnym mieliśmy pod górkę, a sytuacja stała się jeszcze trudniejsza ze względu na czerwoną kartkę. Myślę, że w dwóch meczach z Realem Madryt daliśmy im zbyt wiele prezentów. Nie możemy sobie na to pozwalać grając z takim klubem.

Źródło: www.uefa.com